Pływanie to jeden ze sportów, jakie cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ z pływaniem wiążą się szczególne korzyści. Jednak istnieją pewne zasady, o których powinien pamiętać każdy pływak.

Zanim wskoczysz do basenu…

Przede wszystkim zawsze trzeba dostosowywać się do regulaminu danej pływalni, a przede wszystkim do określonych w nim zasad bezpieczeństwa. W żadnym wypadu nie można wskakiwać do wody w miejscu, w którym jest to zabronione, a w szczególności wskakiwać na główkę. Poza tym, podobnie jak przed każdym innym sportem, pływanie powinno być poprzedzone odpowiednią rozgrzewką. Wskazane jest także, żeby bezpośrednio przed rozpoczęciem pływania unikać spożywania posiłków. Ci, którzy nie wiedzą jak powinna wyglądać rozgrzewka, mogą skorzystać ze wskazówek specjalistów, na przykład odwiedzając odpowiednie strony internetowe.

1

A co powinniśmy mieć w swoim wyposażeniu. Do uprawiania tego sportu niezbędne będą takie elementy jak:

  • strój pływacki
  • czepek
  • okulary pływackie
  • zatyczka do nosa

Pływanie to znakomita rozrywka, jednak czerpanie z niego oczekiwanych korzyści będzie możliwe jedynie wówczas, kiedy będzie się kierowało właściwymi zasadami.