Z całą pewnością każdy, czynnie uprawiający jakąkolwiek dyscyplinę sportową, musi wyposażyć się w element niezbędny do przenoszenia poszczególnych sprzętów, czy akcesoriów.  Odpowiednia torba sportowa sprawi, że z łatwością będziemy mogli przenosić całe wyposażenie, zarówno to specjalistyczne jak i najzwyklejsze (np. strój) pomiędzy domem a siłownią, pływalnią, czy kortem tenisowym. Zwyczajowo więc, mianem torby sportowej określane są specjalnie wyprofilowane i wzmocnione torby z paskiem na ramię, przeznaczone pod konkretny cel użytkowania.

Rodzajów toreb sportowych jest tyle, ilu właścicieli, nie ma jednej uniwersalnej metody rozgraniczającej poszczególne typy tego akcesorium. Często jednak można spotkać się z podstawowym podziałem ze względu na wielkość, kształt i przeznaczenie, gdzie najczęściej mamy do czynienia z takimi torbami jak:

  • Listonoszki – czyli nieduże torby na ramię na zwykłym pasku, wyposażone w kilka dodatkowych przegródek i przestrzeń na przechowanie najważniejszych rzeczy. Posiadają dużą klapę zamykającą, najczęściej na rzep bądź zamek. Można je zakupić praktycznie we wszystkich sklepach, wybierając pomiędzy wieloma różnymi modelami, kolorami i ceną.

2OLYMPUS DIGITAL CAMERA 3 4

  • Uniwersalne torby fitness – to najczęściej podłużne torby wyposażone w regulowany pasek z wygodnym wzmocnieniem na ramię. Są bardzo pojemne, dzięki czemu z łatwością będziemy mogli spakować zarówno strój, jak i buty, izotoniki czy inne mniejsze sprzęty lub akcesoria. Często używane również przez pasjonatów futbolu.

11 22 33

  • Torby profesjonalne – dostosowane do potrzeb określonego sportu. Są specjalne zaprojektowane pod wyposażenie konkretnych dyscyplin np. futbolu, tenisa, czy pływania. Przykładem mogą być znane torby na kije golfowe, czy na kule do kręgli.

12 13 14